Nie wyrzucaj starych puszek po kawie!

Pudełka i puszki sprawdzają się doskonale do przchowywania przeróżnych przedmiotów …z tym nie ma co dyskutować, ale czy nie zdarzyło się wam, że śpiesząc się przeszukiwałyście 10 pudełek w poszukiwaniu rzeczy, która akurat była wam niezbędna?

Otóż właśnie dlatego PODPISYWANIE pudełek/ puszek będzie pomysłem, dzięki któremu nie będziecie przeszukiwać sterty pudełek, w których sprytnie poukrywałyście nie miłe oczom przedmioty.

A jak zaoszczędzimy pieniądze?

Wykorzystamy stare puszki po kawie i pomalujemy je farbą tablicową domowej roboty, dzięki czemu puszki będą mogły być wykorzystywane wielokrotnie.

SAMSUNG CSC

Zaczynamy od umycia i wysuszenia puszek, po czym możemy zabrać się za przygotwanie farby tablicowej. Potrzebna będzie farba akrylowa dowolnego koloru (my zdecydowałyśmy się na czarną) i dodaniu do niej odrobiny sody oczyszczonej (ok. łyżeczki na pół szklanki farby).

SAMSUNG CSC

Farbę należy bardzo dobrze wymieszać i pomalować nią dwukrotnie pudełka lub puszki.

U nas pierwszym domem naszych puszek stała się kuchnia 🙂

SAMSUNG CSC

 

7 Comments

  • Świetny pomysł! Popieram takie wykorzystanie śmieci – sama trzymam szpulki z nićmi w puszce po szprotkach 😉 Naprawdę tylko dodanie sody daje efekt tablicy? Ja myślałam, że taka farba kosztuje krocie!

    • W zasadzie to są trzy sposoby: do farby można dodać fugę, gips lub właśnie sodę …. z trzech wypróbowanych sposobów soda wydaje nam się strzałem w 10 😀 Polecamy!!

  • Pomysł jest świetny! W dodatku nie miała pojęcia, że soda może tyle zdziałać w połączeniu z akrylami. 🙂 Sama gromadzę takie „śmieciowe” rzeczy, żeby później jakoś ciekawie je wykorzystać – aktualnie jestem na etapie zbierania materiałów do poprzerabiania, właśnie puszek ale i słoików.

  • Pięknie wyszło! Ja przed Bożym Narodzeniem pomalowałam puszkę po Ince sprayem. Niestety chyba popsikałam zbyt mocno, bo puszka straciła formę. Będę testować puszki po konserwach 🙂

Say Something